گروه پزشکان پوست، مو و زیبایی ؛ تناسب اندام و لاغری دکتر ادهم

کاشت و پیوند مو

پیوند مو در گروه پزشکان دکتر ادهم  یک روش جراحی است که فولیکول های مو را از یک قسمت بدن، به نام “سایت اهدا کننده”، به یک قسمت پهن یا چشمی بدن که  به عنوان “سایت دریافت کننده”، شناخته شده است را پیوند می کنند. این روش در درجه اول برای درمان طاسی الگوی مردانه استفاده می شود. در این روش حداقل تهاجمی، پیوند های حاوی فولیکول های موی که از نظر ژنتیکی مقاوم هستند (مانند پشت سر) را به پوست سر می رسانند. پیوند مو می تواند برای بازسازی مژه ها، ابرو ها، موهای ریشی، موهای سینه، موهای سالمون و استفاده از زخم های ناشی از حوادث یا جراحی مانند چهره های بلند و موی زائد قبلی استفاده شود.

از آنجایی که مو به طور طبیعی در گروه های 1 تا 4 تایی مو رشد می کند، تکنیک های فعلی گروه پزشکان دکتر ادهم  در برداشتن و پیوند مو “واحدهای فولیکولی” را در گروه های طبیعی خود باز سازی و اهدا می کنند. بنابراین پیوند مدرن مو می تواند به ظاهر طبیعی با تقلید جهت گیری موی اصلی دست یابد. این روش پیوند مو به نام پیوند واحد فولیکولار (FUT) نامیده می شود.

مو های اهدا کننده را می توان در دو روش مختلف برداشت: برداشت نوار و استخراج فولیکولر (FUE).

ارزیابی و برنامه ریزی قبل از عمل در گروه پزشکان دکتر ادهم

در یک مشاوره اولیه، جراح پوست سر بیمار را تجزیه و تحلیل می کند، ترجیحات و انتظارات آنها را مورد بحث قرار می دهد، و توصیه می کند بهترین رویکرد (به عنوان مثال در جلسات چندگانه) و نتایج منطقی که انتظار می رود چیست ؟

Folliscopy قبل از عمل به دانستن تراکم واقعی موجود در مو کمک می کند تا نتایج پس از عمل جراحی موهای تازه پیوند را بتوان با دقت بررسی کرد. برخی از بیماران ممکن است از داروهای مونوکسیدیل موضعی قبل و بعد از عمل و ویتامین استفاده کنند.  برای چندین روز قبل از جراحی، بیمار استفاده از هر گونه دارو که ممکن است خون رارقیق کند، خودداری کند. الکل و سیگار کشیدن می تواند به بقای کمر درد بعد از کاشت مو کمک کند. آنتی بیوتیکهای پس از عمل معمولا برای جلوگیری از عفونت زخم یا پیوند می بایست استفاده شوند.  برداشت نواربرداشت نوار، شایع ترین تکنیک برای از بین بردن مو و فولیکول ها از یک سایت اهدا کننده در گروه پزشکان دکتر ادهم است. جراح یک نوار پوست از پوست پشتی، در منطقه رشد مو خوب است را برداشته و برای جدا کردن نوار های بافت مو از ناحیه اهدا کننده، یک اسکنپلر تک، دو و یا سه تایی استفاده می شود. هر برش برنامه ریزی شده است به طوری که فولیکول های مو در معرض خطر حذف می شوند. نوار حذف شده حدود 1 تا 1.5 سانتیمتر و 15 تا 30 سانتیمتر است. در حالیکه بسته شدن زخم حاصل می شود، دستیاران شروع به کشیدن پیوند هایی از نوار فولیکول،که به طور طبیعی تشکیل یافته می نمایند. در حال کار با میکروسکوپهای استریو دوقطبی، آنها را به آرامی به بافت فیبر و بافت چربی می کنند ؛ و در حالی که سعی در جلوگیری از آسیب به سلول های فولیکولار دارند که برای پیوند استفاده می شوند .

آخرین روش بستن بسته بندی “Trichophytic closure” نامیده می شود که باعث می شود زخم های بسیار ضعیفی در ناحیه اهدا کننده ایجاد شود. سپس جراح از میکرو تیغه های کوچک یا سوزن های زیبا استفاده می کند تا سایت ها را برای دریافت پروتز ها، قرار دادن آنها در یک چگالی و الگوی پیش تعیین شده، و به طور سازگار با زخم ها برای ترویج الگوی رشد واقعی مو انجام دهد . تکنسین ها عموما قسمت نهایی این روش را انجام می دهند و گرافت های فردی را در جای خود قرار می دهند. برداشت نوار، زخم خطی نازک را در ناحیه اهدا کننده که معمولا با موهای بیمار پوشانده می شود، حتی در طول مواجهه کوتاه، از بین می برد.

دوره بهبودی تقریبا 2 هفته است .

FUE در یک جلسه طولانی یا چند جلسه کوچک انجام می شود. روش FUE زمان بیشتری را صرف جراحی نوار می کند. زمان جراحی FUE با توجه به تجربه جراحان، سرعت برداشت و ویژگی های بیمار متفاوت است. این روش می تواند از چند ساعت به طول انجامد تا 200 جفت برای اصلاح اسکار برای عمل جراحی در دو روز متوالی برای 2500 تا 3000 پیوند استخراج شود.  FUE می تواند نتایج بسیار طبیعی را بدست آورد. مزیت برداشت نوار این است که برداشت FUE نیازمند داشتن مناطق بزرگ پوست بافتی است که برداشت می شود، بنابراین برش خطی در پشت سر وجود ندارد و یک اسکن خطی را از بین نمی برد. از آنجا که فولیکول های فردی برداشته می شوند، تنها زخم های کوچک باقی می مانند که عملا قابل مشاهده نیستند و درد و ناراحتی بعد از جراحی به حداقل می رسد. بازیابی از میکرو پیوند FUE کمتر از 7 روز است.

پیوند واحد فولیكولارپیوند واحد فولیکولار (FUT) روش پیوند موی سنتی است که شامل استخراج یک نوار خطی مویانی که پوست را از پشت یا سمت پوست سر می گیرد. سپس نوار جدا می شود تا پیوند جداگانه جدا شود.

تکنیک های پیوند مو اخیرا پیشرفت کرده اند که باعث می شود نتایج طبیعی تر شود. ترمیم مو یکی از جالب ترین روش های جراحی زیبایی شناسی امروز است. با روش های بهتر برداشت و کاشت، نتایج پیوند مو نشان دهنده ترکیبی از هنر و علم است. مثل سلامت و جوانی و زیبایی که حس خوبی را متبادر می کند بنظر می رسد که داشتن موهایی با تراکم بالا به داشتن اعتماد به نفس بالاتر کمک می کند این روش می تواند یک راه برای احساس اعتماد به نفس بیشتر در مورد ظاهر شما باشد. اما در ابتدا با گروه پزشکان دکتر ادهم در مورد آنچه که می توانید در طول و بعد از جراحی انتظار داشته باشید ؛ مشاوره کنید.