گروه پزشکان پوست، مو و زیبایی ؛ تناسب اندام و لاغری دکتر ادهم

آیا شما یک کاندید خوب برای تزریق چربی به صورت هستید؟

برای بسیاری، چاقی کلی صورت یک مشکل محسوب می‌شود. اما چاقی موضعی صورت یکی از معیار‌های زیبایی است. به عنوان مثال اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند در ناحیه گونه یا لب‌ها برجستگی داشته باشند. افرادی که از این نعمت بی بهره هستند می‌توانند با تزریق چربی به ناحیه مورد نظر، به چاقی موضعی برسند. برای تزریق چربی، چربی از ناحیه‌ای از بدن که نیازی به حضور چربی ندارد برداشته شده و به صورت تزریق می‌شود. برای صورت معمولا چربی از باسن، شکم یا ران گرفته می‌شود.

شما بلافاصله پس از تزریق چربی، نتایج حاصل از آن را خواهید دید و محل تزریق شده در اثر وجود تورم زیاد، ممکن است در ابتدا برجسته‌تر دیده شود. با گذشت زمان، تورم موجود فروکش می‌کند و شما معمولا می‌توانید نتایج واقعی را در عرض سه تا چهار ماه ببینید. پس از این دوره، با متابولیسم بدن چربی تزریق شده به صورت شما شروع به کم شدن می‌کند. به طور کلی، در حدود نیمی از چربی تزریق شده در مدت ۳ تا ۶ ماه جذب بدن می‌شود. برای دستیابی به نتایج دراز مدت، پیگیری درمان و مراجعه منظم به پزشک، نقش مهمی ایفا می‌کند. به پزشک معالج خود مراجعه کرده و عکس‌های قبل و بعد از عمل را با هم مقایسه کنید تا نتایج حاصل از عملکرد پزشک را ارزیابی کنید.

برای برخی از افراد، افتادگی پوست و پیری زودرس زاییده از دست رفتن چربی زیر پوست است. در این افراد خود روند پیری مسئول افتادگی پوست نیست. بلکه کاهش حجم صورت باعث شده است که پوست پیر به نظر برسد. برای این افراد استفاده از تزریق چربی برای سفت شدن پوست کاملا عملی است و مشکل را حل می‌کند. تزریق چربی عملی است که شما می‌توانید به کمک آن به اهداف زیر دست پیدا کنید:
• پر کردن گودی صورت
• برجسته کردن گونه
• درمان جای جوش
• پرکردن گودی زیر چشم
• جوان سازی پوست
• حجیم کردن لب‌ها
• پرکردن خطوط صورت مانند خط خنده
• حجم دادن به سینه‌ها
• حجیم کردن ناحیه پشت دست

در حقیقت تزریق چربی، نوعی پیوند چربی است. در این روش چربی خود بدن از نواحی دیگری گرفته شده و برای پر کردن بخش دیگری از بدن، در آن جا تزریق می‌شود. همان طور که گفته شد، در این روش به دلیل این که از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود، احتمال بروز آلرژی وجود ندارد.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی روشی است که این روز‌ها در همه کشور‌ها به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. مزیت استفاده از این روش برای پر کردن بخش‌های مختلف بدن را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:
• ایمنی بالا: در این روش به دلیل این که از چربی خود بدن استفاده می‌شود، احتمال واکنش آلرژی صفر است. از طرفی چربی به دلیل این که از سلول‌های زنده تشکیل شده است، احتمال جا به جایی آن کمتر از ژل است. در واقع چربی بهتر و بیشتر به دیگر بافت‌های اطراف خود جوش می‌خورد. ضمن این که با استفاده از تکنیک‌های جدید تزریق بین ۵۰ الی ۷۰ درصد از سلول‌های گرفته شده از بدن، پس از تزریق، زنده می‌مانند.
• ماندگاری طولانی: مزیت دیگر این روش نسبت به سایر روش‌های پر کننده صورت، ماندگاری آن است.
• نتایج طبیعی: در این روش، به دلیل این که از سلول‌های طبیعی بدن استفاده می‌شود، نتایج بسیار طبیعی‌تر از تزریق سایر پرکننده‌ها است.عفونت: در تزریق چربی نسبت به تزریق سایر پرکننده‌ها احتمال عفونت کمتر است.
• دوره ریکاوری: دوره بازیابی بعد از تزریق چربی، کوتاه‌تر از تزریق ژل است.
ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی در نواحی‌ای که کمتر تحریک می‌شوند و خون رسانی بیشتری دارند، ماندگاری طولانی تری را تجربه می‌کنند. بیشترین ماندگاری تزریق چربی به صورت در نواحی زیر پیشانی، زیر چشم، گونه و پشت دست مشاهده می‌شود؛ و کمترین ماندگاری نیز مرتبط با خط اخم و لب است.

البته نتایج حاصل از تزریق چربی و ماندگاری آن به مهارت جراح، نحوه برداشتن چربی و تصفیه آن، روش و محل تزریق بستگی دارد. استفاده از یک فرایند به نام پیوند سلول‌های کوچک چربی (میکرو چربی) هر چند روش تهاجمی تری نسبت به حالت عادی تزریق چربی است، اما به شما اطمینان می‌دهد که درصد زیادی از چربی‌های تزریق شده توسط بدن پذیرفته می‌شوند.

بعد از تزریق، سلول‌های چربی مسیر جدیدی برای تغذیه خود در بدن ایجاد کرده و به ترتیب با خون رسانی به خود، در بدن ماندگار می‌شوند. وقتی این شرایط مهیا شود می‌توان گفت که نتایج عمل تقریبا ماندگار و طولانی است. اما همیشه احتمال دارد درصدی از چربی تزریق شده توسط بدن پس زده شود. به همین دلیل گاهی نیاز به تزریق ترمیمی می‌باشد.

نتایج حاصل از تزریق چربی، از چند ماه تا دو سال متغیر است. اما گاهی نیز با ایجاد شرایطی که در بالا ذکر کردیم، نتایج حاصل از تزریق دائمی می‌شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *